Error creating feed file, please make folder cache/ writable (permissions 777)


infolatvia.eu
   russian    latvian
Sākuma lapa arrow InfoLatvia iesaka
Share |

InfoLatvia iesaka

ZEMGALE

tervetes-dabas-parks-3_400Piedāvājam pastaigu pa Tērvetes dabas parku, iepazīšanos ar tā krāšņajām ainavām, ar veco priežu audzi, kur daudzu koku vecums ir tuvu 300 gadiem, ar 12.-13.gs. vēstures un kultūras pieminekļiem -Tērvetes pilskalnu, Klosterkalnu, Ordeņa pilsdrupām, Svēto (Zviedru) kalnu, Kalnmuižas baznīcu, veco kapsētu un grāfa Pālēna ģimenes kapliču. Iesakām apmeklēt rakstnieces Annas Brigaderes muzeju "Sprīdīši", pēc tam pastaigāties pa rakstnieces bērnības takām un aplūkot tautas pasaku varoņu koka skulptūras, piedalīties interesantos literāros pasākumos novada grāmatniecības muzejā "Ķipi".

Mazos parka apmeklētājus ar jaunām atrakcijām gaida bērnu rotaļu laukums. Rūķīšu mežs ir pilns pārsteigumu - radušās jaunas, dažādu amatu pratēju rūķu sētas, izaugusi jauna, neredzētu sēņu audze. Saistošāks kļuvis Pasaku mežs - Meža ķēniņš ieguvis galmu. Tam līdzās Princeses "apartamenti". Jaunums - Raganas sils ar Raganas mājiņu, lidplaci un lūkotavu, Sabata vietu, Sumpurnīša namiņu un Vilkača būdu. Turpat atrodas Vella kambaris, kur tiek malti vella milti, kokos savus tīklus izpletuši zirnekļi, lidinās sikspārņi , aug lielas raganu bekas un mušmires. Vecais Krauklis izdējis milzu olu, no kuras drīzumā izšķilsies jauns Pūķītis. Pēc pastaigas iespējams pasēdēt pie kamīna, pacept desiņas, apēst līdzpaņemtos kārumus vai iegādāties tos uz vietas autostāvvietas atpūtas placī. Ūdenslietu cienītājus interesēs izbraucieni ar laivām un ūdensvelosipēdiem, bet makšķerniekus - iespējas noķert līdakas, līņus un karpas. Putnu novērošanas mājiņa ezera vidū ļauj iedziļināties putnu dzīves noslēpumos, tos fotografēt vai vienkārši aplūkot.

Piedāvājam:

 • Pastaigu kājām. Dažāda garuma maršruti Tērvetes dabas, vēstures, kultūras iepazīšanai.
 • Velosipēdistu maršrutus
 • Putnu novērošanu
 • Dabas izziņas takas

  Ieejas maksa parkā:
  Skolēniem, studentiem, pensionāriem - 0,50 Ls
  Pieaugušajiem -1,00 Ls
  Braukšana teritorijā ar vieglo auto - 3,00 Ls
  Braukšana teritorijā ar autobusu - 6,00 Ls
  Autostāvvieta - bezmaksas

  Kases darbalaiks:
  aprīlis-augusts 9.00-18.00
  septembris-novembris 9.00-17.00

  Citas iespējas:
 • Vizināšanās ar laivām (1,00 Ls/st., 5-7 Ls dienā) un ūdensvelosipēdiem(2 Ls/st) Gulbju ezerā - T:8353828; 8353828
 • Atpūtas mājiņas (5 Ls) un makšķerēšana Gulbju ezerā (1 Ls/dn)
 • Telts un ugunskura vietas (1,00 Ls/dn)
 • Vietas saviesīgiem pasākumiem dabā - cenas pēc vienošanās + ieejas biļete + Transporta biļete
 • Ekskursiju pavadoņus (3 Ls/st) - vēlams pieteikt 3-5 dienas iepriekš

  Tērvetes dabas parks
  "Pagasta ēka", Tērvete, Dobeles rajons, LV-3728
  Tālrunis: 63763385; 63763385
 • www.lvm.lv
 • KURZEME

  Lielā iela 9, Liepāja m.t. 2 5914456; 2 5914456
  Darba laiks: 10.00-17.00 Cena: baznīcas apskate: 0,30 Ls/skol., 0,50 Ls/pieaug., uzkāpšana tornī: 0,50 Ls/skol., 1 Ls/pieaug.
  Uzcelta 1758.g. Tās īpašā vērtība ir ērģeles, kas līdz 1912.g. bija lielākās pasaulē. Iespējams uzzināt vairāk par ērģelēm, klausoties ērģeļu skaņās. Izmantojiet iespēju uzkāpt baznīcas tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Liepājas panorāmu.


  fy> fy> <3sdy>