Error creating feed file, please make folder cache/ writable (permissions 777)


infolatvia.eu
   russian    latvian
Share |

Satiksme

Lidmašīnu satiksme

No jebkuras Eiropas pilsētas Rīgā var nokļūt trīs stundu laikā. Dažādas starptautiskas kompānijas veic lidojumus uz Rīgu no Kopenhāgenas, Londonas, Stokholmas, Maskavas, Hamburgas un citām pilsētām. Lidosta „Rīga” atrodas septiņu kilometru attālumā no pilsētas. Nokļūt pilsētas centrā var ar taksometru (15 min., 5-7 Ls) vai ar autobusu N22 (25 min., 0,70 Ls). Lidostā Jūs varēsiet izmantot informācijas biroja pakalpojumus, samainīt valūtu, noīrēt automašīnu.

Kuģu satiksme

Tiešā prāmja līnija savieno Rīgu ar Ķīli Vācijā; Ventspili ar Vestervīku Zviedrijā; Liepāju ar Rostoku Vācijā. Pasažieru osta un jahtu piestātne atrodas netālu no pilsētas centra, Daugavas krastā. Var doties arī uz Tallinu, no kurienes regulāri iet prāmji uz Stokholmu un Helsinkiem. Tel.: Rīga - +371 67326195, Ventspils - +371 63607358, Liepāja - +371 63427214


Vilcienu satiksme

Rīgas dzelzceļa stacija – lielākā Baltijā. Galvenais ceļš no Rietumeiropas iet caur Berlīni, Varšavu un Viļņu. Ir laba satiksme ar Maskavu, Sanktpēterburgu. Diezgan labi ir attīstīta piepilsētas un vietējā dzelzceļa satiksme. Stacija atrodas Rīgas centrā. Tel.: +371 25832134

Autobusu satiksme

Regulāra satiksme ar Maskavu, Minsku, Kijevu, kā arī ar Amsterdamu, Antverpeni, Utrehtu (Nīderlande), Briseli (Beļģija), Prāgu (Čehija), Varšavu (Polija), Potsdamu, Hannoveri, Minsteri, Ķīli, Minheni, Brēmeni, Hamburgu, Štutgarti, Berlīni, Ķelni (Vācija), Vīni (Austrija), Parīzi (Francijas). Autoosta atrodas pilsētas centrā, blakus dzelzceļa stacijai. Tel. maksas: +371 9000009.


Automašīnu satiksme

Ja Jūs iebraucat Latvijā ar automašīnu, būs nepieciešams papildus laiks robežas un muitas formalitāšu nokārtošanai. Ir labi attīstīts ceļu tīkls, automaģistrāles - labā stāvoklī. Ir vērts atcerēties, ka autoceļi ir salīdzinoši šauri un iet caur apdzīvotām vietām. Ierobežojošais ātrums autotransportam: 50 km/h – pilsētās, 90 km/h – visās apdzīvotajās vietās. Galvenie robežkontroles punkti: Terehova ( ar Krieviju), Ainaži ( ar Igauniju), Valka (ar Igauniju), Grenstāle (ar Lietuvu), Subate ( ar Lietuvu), kā arī kontrolpunkti uz Liepājas šosejas – Klaipēda ( ar Lietuvu) un Eleja – Šauļi (ar Lietuvu).

Taksometri

No 2005. gada decembra ir stājušies spēkā jaunie tarifi braukšanai ar taksometru:
iekāpšana – ne vairāk kā 1,50 Ls;
dienas laikā – ne vairāk kā 0,40 Ls/km;
nakts laikā – ne vairāk kā 0,50 Ls/km.